środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Ferie zimowe 2020 w Gminie Małdyty

2020-02-13 12:54:08 (ost. akt: 2020-02-13 12:56:15)

Autor zdjęcia: Archiwum Urząd Gminy Małdyty

Ferie zimowe w gminie Małdyty nie były nudne. Zapewnienie opieki dzieciom w czasie wolnym od szkoły, to dla wielu pracujących rodziców poważny problem. Dlatego przez okres feryjny pracowało Przedszkole Samorządowe w Dobrocinie oraz Przedszkole Samorządowe w Małdytach. Mimo, iż ferie zimowe nie zaskoczyły nas śnieżną aurą i nie można było pozwolić sobie na zimowe szaleństwo, moc atrakcji zapewniły Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Małdytach .

Zajęcia rekreacyjno-sportowe na sali gimnastycznej, przedstawienie teatralne pt. „ Pinokio”, zimowe prace plastyczne: warsztaty szycia maskotek, „skarpetkowy bałwanek”, maski karnawałowe, „śnieżynki” i inne prace, zajęcia na sali muzycznej i Bal Karnawałowy, to pierwszy tydzień atrakcji tegorocznych ferii. W drugim tygodniu w spotkaniach zatytułowanych „ Ale kino” dzieci oglądały bajki na dużym ekranie, po nich „królowały” gry i zabawy będące doskonałą alternatywą dla komputera. Dzieci miały możliwość pograć na nowych grach planszowych. Chętnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach rozwijających pamięć i koncentrację z wykorzystaniem mnemotechnik- czyli sposobów zapamiętywania poprzez zmysł wzroku i słuchu. Udało się zachęcić dzieci do aktywności , kreatywności i twórczego działania. Na zakończenie ferii przygotowano wspólnie z dziećmi ” słodkie co nieco” w postaci piernikowych babeczek.
Oferta feryjna jest potrzebna i pomaga w zorganizowaniu czasu, wtedy gdy rodzice pracują, a dzieci nie mogą lub nie chcą wyjeżdżać. Jesteśmy przekonani, że program co roku będzie bogatszy. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie zimowego wypoczynku dla naszych dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za skorzystanie z naszej oferty a rodzicom za to, że dostrzegają zalety edukacji poprzez zabawę.
Urząd Gminy Małdyty

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages