środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Nowy sprzęt dla strażaków w powiecie

2018-11-20 16:22:33 (ost. akt: 2018-11-20 22:30:33)

Autor zdjęcia: kpt. Rafał Napiórkowski, kpt. Bogdan Grzymowicz

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu ostródzkiego w ramach Funduszu Sprawiedliwości otrzymały nowy sprzęt. Trafił on także do strażaków ochotników z gmin Małdyty, Ostróda i Miłomłyn.

W minionym tygodniu przekazany został sprzęt ratowniczy jednostkom ochotniczych straży pożarnych z powiatu ostródzkiego. Sprzęt został zakupiony w ramach Funduszu Sprawiedliwości – Ministerstwa Sprawiedliwości. Dotacje celowe przyznano gminom oraz miastom z naszego powiatu na zakup sprzętu ratowniczego dla jednostek OSP.

Program zawierał możliwość nabycia wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu wypadku. Między innymi zakupiono defibrylatory, torby ratownicze, zestawy oświetleniowe z agregatami prądotwórczymi, pilarki i inny sprzęt ratowniczy. Ministerstwo Sprawiedliwości w ramach programu finansowało 99% wartości całego zadania. Jednostki musiały wykazać tylko 1% wartości zakupu jako wkład własny.

Do jednostek ochotniczych straży pożarnych w naszym powiecie zakupiono sprzęt ratowniczy o wartości 393.660 zł. Nowe wyposażenie trafiło już do strażaków ochotników z gmin: Ostróda, Małdyty i Miłomłyn. Sprzęt przekazały władze gminne w obecności bryg. Tomasza Ostrowskiego – Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie i dh Ryszarda Harasima - prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP. W pozostałych gminach naszego powiatu jednostki OSP także otrzymają nowe wyposażenie w ramach Funduszu Sprawiedliwości.
oprac. kpt. Grzegorz Różański
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages