Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Strażacy ochotnicy bez paliwa i naprawy sprzętu

2018-04-27 12:47:13 (ost. akt: 2018-04-27 12:56:35)

Autor zdjęcia: Fb OSP Jarnołtowo

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarnołtowie domagali się od wójta wydania kart paliwowych i środków na bieżące utrzymanie sprzętu strażackiego. Ale ten nie jest własnością gminy Małdyty i wójt odmówił.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarnołtowie domagali się od wójta wydania kart paliwowych i środków na bieżące utrzymanie sprzętu strażackiego. Ale ten nie jest własnością gminy Małdyty i wójt odmówił. (...)

Zapytaliśmy wójta gminy Małdyty Marcina Krajewskiego dlaczego odmówił finansowania zakupu paliwa i bieżącego utrzymania sprzętu należącego do OSP, a nie będącego własnością gminy Małdyty. Otrzymaliśmy taką odpowiedź:
— Nigdy nie było odmowy zakupu paliwa dla strażaków w ramach realizacji ustawowego obowiązku (art. 32 ust. 2 ustawy o ochronie przeciwpożarowej), a jedynie odmowa wydania karty paliwowej na sprzęt nie stanowiący własności gminy — czytamy w piśmie od wójta. — Realizacja wspomnianego obowiązku, tj. zapewnienia gotowości bojowej, stanowiła dla mnie jeden z priorytetów, a wolna od uprzedzeń i obiektywna ocena mych działań, dokonywana przez inne jednostki, jest tego najlepszym dowodem. (...)


Jak się okazuje, na terenie gminy Morąg i Miłakowo strażacy ochotnicy również posiadają sprzęt, który jest ich własnością a nie gminy. Jednak żadna z tych gmin nie widzi problemu w finansowaniu jego utrzymania.
— Nie ma problemu w utrzymywaniu takiego sprzętu przez gminę Morąg — informuje Janusz Rudzis, komendant gminny ZOSP RP w gminie Morąg. (...)

— W gminie Miłakowo wydatki związane z utrzymaniem sprzętu ratowniczego będącego na wyposażeniu jednostek OSP, który nie stanowi własności gminy ponosi gmina — informuje Stanisław Banach, komendant gminny ZOSP RP w Miłakowie. (...)


Więcej na tren temat w Gazecie Morąskiej

Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bolo #2699639 | 78.88.*.* 18 mar 2019 17:36

  zaorać tą dziurę ,wyjebać marchlewicz,ow w pizdu strażacy od siedmiu boleści

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Polak #2496909 | 188.146.*.* 6 maj 2018 17:51

  http://petycja.eu/petycja-o-wpisanie-kon stytucji-ojcostwa-jako-wartosci-chronion ej/

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Gumiś #2496669 | 188.146.*.* 6 maj 2018 08:36

  Darmozjadów i matołów banda...na czele z Wójtem przez byłego Komendanta i byłego Przewodniczącego...najpierw się adorowali jak gołąbki z dziubków sobie jedli a teraz jeden drugiego od tyłu posuwa...A kij wam w oko

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. JA #2496635 | 185.16.*.* 6 maj 2018 06:55

  jak tak to władze OSP Jarnołtowo na czele z byłym Komendantem Gminnym Wójtowi mało w tyłek nie weszli a teraz to Wójt BEEEEEEEEEEE

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. syf syf syf #2495925 | 83.16.*.* 4 maj 2018 12:31

  A niby kto inny to będzie lepszy?? Nasza gmina to syf i ludzie są zawistni, a jarnołtowo to himalaje zawisci nie wiem co jest z ta wioska nie tak, dlaczego ludzie az tak nie umieja sie porozumiec nigdzie nie ma takich cyrkow. przed wyborami to chorym ludziom zawsze odpier. ...i sa akcje

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages