Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Jubileusz 70 lecia Domu dla Dzieci im. Sybiraków w Szymonowie

2016-07-06 14:29:10 (ost. akt: 2016-07-06 14:34:34)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W sobotę, 2 lipca w Szymonowie odbyła się uroczystość obchodów 70-lecia powstania Domu Dziecka. W spotkaniu uczestniczyli wychowankowie placówki i zaproszeni goście.

Jubileusz rozpoczął się uroczystą mszą św. w kościele parafialnym w Szymonowie koncelebrowaną przez ks. proboszcza Dariusz Piórowskiego i ks. kanonika Ryszarda Półtoraka. Po mszy św. uczestnicy złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową. Następnie dyrektor Domu dla Dzieci Zofia Bagińska przywitała serdecznie wszystkich przybyłych gości. Szczególnie ciepłe słowa skierowane były do pierwszych wychowanków – Sybiraków, którzy 70 lat temu wraz z innymi przyjechali do Szymonowa. Następnie prezes Zarządu Głównego Związku Sybiraków Kordian Borejko wraz z prezesem Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Olsztynie Zygmuntem Skotnickim wręczył Zofii Bagińskiej Złotą Odznakę Honorową za zasługi dla Związku Sybiraków.


Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej


red
morag@gazetaolsztynska.pl


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages