Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Kradli linie napowietrzne

2014-03-18 13:06:46 (ost. akt: 2014-03-18 13:08:19)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności może grozić trzem młodym mężczyznom, którzy postanowili ukraść nieczynne linie średniego napięcia, które sprzedali w skupie złomu, a pieniądze ze sprzedaży przeznaczali na alkohol. Teraz będą się tłumaczyć przed sądem.

— Pod koniec lutego tego roku policjanci zostali powiadomieni o kradzieży nieczynnych linii napowietrznych z terenu gminy Małdyty — informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. — Zginęło wówczas około 750 metrów lin oraz transformatory. Straty sięgały 25 tysięcy złotych. Kryminalni, którzy pracowali nad tą sprawą ustalili, że związek z kradzieżą może mieć trzech młodych mieszkańców z sąsiedniego powiatu. Mężczyźni zostali zatrzymani. Podczas przesłuchania przyznali się do kradzieży i usłyszeli zarzuty. Tłumaczyli, że postanowili ukraść linie, ponieważ chcieli zdobyć pieniądze na alkohol. Okazało się również, że wspólnie z nastolatkami kradł ojciec jednego z nich, który trafił już kilka dni temu do więzienia za inne przestępstwo. On również „wzbogaci się” o kolejne zarzuty.


Teraz mężczyźni ze swojego postępowania będą się tłumaczyć przed sądem. Za kradzież, której się dopuścili może im grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.


red
morag@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages