Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Sprawdzali wiedzę

2013-10-28 18:29:30 (ost. akt: 2013-10-28 18:31:16)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie odbył się szkolny Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych.

W konkursie uczestniczyły drużyny klas I – III technikum i klas I –II zasadniczej szkoły zawodowej. Zadaniem drużyny było rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych oraz panujące tam obecnie trendy w muzyce, filmie i literaturze. Test składał się z 11 zadań, a jedno z nich polegało na uzupełnieniu tytułów utworów brytyjskiej listy przebojów. Konkurs trwał 60 minut.
Rywalizacja między drużynami była bardzo zacięta, a o wygranej decydowały niewielkie różnice punktowe. Drużyną zwycięską okazała się drużyna klasy III Technikum Architektury i Agrobiznesu w składzie: Patrycja Megger, Michał Gąsior i Łukasz Kowalski. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i był możliwością sprawdzenia zarówno swoich umiejętnościami językowymi, jak też wiedzy ogólnej. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania językami obcymi i motywowanie uczniów do poszerzania swoich kompetencji językowych. Konkurs przygotowała pani Urszula Sawicka we współpracy z panią Małgorzatą Schauerte i panią Beatą Knechtą.

źródło: ZSCKR
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages