Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Mają już 20 lat

2013-10-23 14:42:39 (ost. akt: 2013-10-23 15:08:59)

Autor zdjęcia: Archiwum ZHP

Pod koniec września 2013 r. w Zespole Szkół w Szymonowie swoje 20 urodziny obchodziła 3 Drużyna Harcerska „Wataha”. Uroczystość rozpoczęła się Harcerską Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Jana Chrzciciela w Szymonowie, na którą zaproszone zostały osoby związane z ZHP - byli harcerze z Watahy, przyjaciele drużyny, rodzice harcerzy oraz władze harcerskie, samorządowe.

W swej homilii proboszcz parafii ks. Dariusz Piórowski poruszył temat dotyczący wartości oraz ideałów ugruntowanych w harcerstwie od zarania jego istnienia na ziemiach polskich. Podkreślał również, iż to właśnie harcerstwo jest jedną z najlepszych dróg dla rozwoju młodych ludzi ku wartościom, budowaniu wspólnoty, tożsamości narodowej. 
Po Mszy św. w kościele odbyła się druga część uroczystości, już w Zespole Szkół w Szymonowie. Podczas tej części, przy obrzędowym świeczkowisku drużynowy dh hm Paweł Bielkuński HR wraz ze swoimi podopiecznymi przypominał gościom historię powstania 3 Drużyny Harcerskiej „Wataha”, wspominano najważniejsze wydarzenia, akcje, obozy. Głos zresztą mógł zabrać każdy, kto chciał przypomnieć o tym wszystkim, co wydarzyło się przez te 20 lat działalności.
źródło: źródło: Krzysztof Bielkuński

Więcej na ten temat w Gazecie Mo®askiej

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages